skip to main content
Congratulations to the newly elected 2019-20 Student Leaders!
Posted On:
Wednesday, May 22, 2019

Congratulations to the newly elected

Student Leaders for the 2019 - 2020 school year!

Class of 2020 – Seniors

Office

Name

President

Courtney Cooner

Vice - President

Alex Everett

Secretary

Kristen Mears

Treasurer

Kaylie Sayasane

Parliamentarian

Lauren Kent

Publicity Chairperson

Alexandria Shaw

Sergeant of Arms

Jadan Sutterfield

Historian

Jocelyn Garling

Class Representative

Samuel Parson

Class Representative

Breanna Green

Class Representative

Rutu Patel

Class Representative

Bailey Smith

Class Representative

Cammie Ward

Class Representative

Kelsey Dyess

 

Class of 2021 – Juniors

Office

Name

President

Chance Smith

Vice - President

Ariel Dixon

Secretary

Willoughby Hardesty

Treasurer

Brady Turner

Parliamentarian

Jacob Landrum

Elections Chairperson

Presley Thames

Sergeant of Arms

Callie Speights

Publicity Chairperson

Charlotte Ann Pippin

Class Representative

Summer Beasley

Class Representative

Kennedy Keith

Class Representative

Josh Dunnam

Class Representative

Macey Hall

Class Representative

Lydia Scoper

Class Representative

Delainy Cunningham

Class Representative

Lorren Granade

Class Representative

Mattelyn Neighbors

 

Class of 2022 - Sophomores

Office

Name

President

Kennedy Hudson

Vice - President

Isabella O’Rear

Secretary

Emilee Buxton

Treasurer

Alina Day

Parliamentarian

Jayne Snow

Elections Chairperson

Haleigh Moore

Class Representative

Josie Kelly

Class Representative

Tiffany Helveston

 

Student Council 2019- 2020

Office

Name

President

Lauren Perry

Vice - President

Gracyn Gilmore

Secretary

Cammie Ward

Treasurer

Kaylie Sayasane

Parliamentarian

Alexandria Shaw

Parliamentarian

Sam Parson

Elections Chairperson

Kennedy Hudson

Elections Chairperson

Jena Lyons

Historian

Kristen Mears

Historian

Lauren Kent

Sergeant At Arms

Jay Malone

Sergeant At Arms

Callie Speights

Publicity Chairperson

Bailey Smith

Publicity Chairperson

Delaney Cunningham

12th Grade Class Representative

Jocelyn Garling

12th Grade Class Representative

Ben Riley Flowers

12th Grade Class Representative

Caleb Onderdonk

12th Grade Class Representative

Haley Brunson

12th Grade Class Representative

Breanna Green

12th Grade Class Representative

Jadan Sutterfield

11th Grade Class Representative

Josh Dunnam

11th Grade Class Representative

Charlotte Ann Pippin

11th Grade Class Representative

Ariel Dixon

11th Grade Class Representative

Jacob Landrum

11th Grade Class Representative

Mattelyn Neighbors

11th Grade Class Representative

Presley Thames

10th Grade Class Representative

Anna Louch

10th Grade Class Representative

Hannah Smith

10th Grade Class Representative

Emilee Buxton

10th Grade Class Representative

Paige Parks

10th Grade Class Representative

Corby Stroud

10th Grade Representative

Jayne Snow

9th Grade Representative

 

9th Gr. Representative

 

9th Gr. Representative

 

9th Gr. Representative

 

View all Latest News